انتخابات

خب! مرحله‌ی ِ اول ِ انتخابات که در جمع ِ دوازده‌نفره‌ی ِ شورای ِ نگه‌بان برگزار شد و تکلیف ِ دوسوم ِ کرسی‌ها مشخصه. رقابت در یک‌سوم ِ باقی‌مانده هم سهم ِ ما ۷۰ میلیون نفره که معلوم نیست چه‌قدر سالم باشه وقتی ناظر جنتیه و مجری احمدی‌نژاد. به نظر ِ من به‌تر بود اصلاح‌طلب‌ها به نشانه‌ی ِ اعتراض اصلاً لیست نمی‌دادن، به خصوص که عمده‌ی ِ چهره‌های ِ سرشناس‌شون رد ِ صلاحیت شدن. ولی حالا که لیست دادن نمی‌تونم رأی ندم. من از اصلاح‌طلب‌ها انتظار ِ فوق‌العاده‌ای ندارم. اما به هر حال بودن ِ سی تا نماینده در مجلس که کثافت‌کاری‌های ِ حضرات رو از اون تریبون افشا کنن از نبودن‌شون به‌تره. حتا اگه پنج تا آدم از جنس ِ انصاری راد و قوامی و اعلمی و حقیقت‌جو و موسوی خوئینی برن تو مجلس هم خوبه. لااقل در جمع ِ نمایندگان ِ پرشمار ِ دولت، چند نفری هم به نمایندگی از ملت حضور داشته باشن. که وقتی رئیس‌جمهور در مصاحبه‌ی ِ ۶۰دقیقه‌ای ۲۰ تا آمار ِ اقتصادی ِ دروغ ارائه می‌ده (می‌شه هر سه دقیقه یک دروغ!)، یکی باشه که بگه آخه شرف هم خوب چیزیه. همه می‌دونن که حجم ِ معاملات ِ بورس بعد از دوره‌ی ِ خاتمی کاهش پیدا کرده. تو چه‌طور می‌گی ۷۰ درصد افزایش داشته؟ اصلاً می‌فهمی ۷۰ درصد افزایش در حجم ِ معاملات یعنی چی؟

من از صحنه‌ی ِ سیاسی ِ ۱۰ سال ِ اخیر ِ ایران این یه نکته رو فهمیده‌م که رأی دادن هیچ هزینه‌ای نداره و رأی ندادن هیچ فایده‌ای نداره. خلاصه‌ی ِ کلام همین جملات ِ خاتمیه: «نقشه‌ای وجود دارد که باید آن را بر هم زد. ما باید این بازی را به هر صورتی که میسر است به هم بزنیم. بر این اساس با همه‌ی ِ وجود در انتخابات مظلومانه اما بانشاط شرکت می‌کنیم.»

تذکر: وقتی می‌گم اصلاح‌طلب‌ها، منظورم کروبی و اصغرزاده و باجناق‌هاشون و ائتلاف‌های ِ خلق‌الساعه‌شون نیست. اصلاح‌طلب‌ها فقط یک لیست دارن که اسمش هست ائتلاف ِ اصلاح‌طلبان (یاران ِ خاتمی).

/ 7 نظر / 16 بازدید
احمد

به من هم رأي بده! پس چرا عارف انصراف داد؟

ایمان

عارف از قبل هم گفته بود که اگه ردصلاحیت‌ها گسترده باشه انصراف می‌ده. علتش هم احتمالاً اینه که نمی‌خواد تصویر ِ "معاون‌اول ِ رئیس‌جمهور" رو به "عضو ِ فراکسیون ِ اقلیت" تبدیل کنه.

سجاد

من واقعا نمی فهمم! یه سوال بزرگ برام مطرحه. چرا ما همه چیز رو سیاه و سفید می بینیم؟ (نگو چون سیاه و سفید هست!) چرا جنتی و تمام دار و دستش بدن (در جناح دیگه اینا فرشته ان) و ائتلاف اصلاح طلبان فرشته ان‌ (و بالعکس)؟!!! چطور حزب کروبی (که روز بعد از انتخابات ریاست جمهوری تو سرمقاله شرق "شیخ اصلاحات" نامیده شد و سر مقاله نویس توش اذعان کرد که ما باید به حرف های او بهتر گوش می دادیم و البته اگر تلاشهاش نبود احتمالا همین قدر هم تایید صلاحیت شده نداشتیم) خلق الساعه شدن؟ و یه نکته دیگه! نمی دونم همه جای دنیا مثل ایران که وقتی کسی به رییس جمهوری فحش می ده کسی کریش نداره؟!!! (پی نوشت: من چه از احمدی نژاد و چه از کروبی برائت خودم رو اعلام می کنم!)

ایمان

اتفاقاً من رأی می‌دم چون سیاه و سفید نمی‌بینم. من نمی‌دونم جنتی و دارودسته‌ش بدن یا خوبن. اما می‌دونم به حقوق ِ مردم تجاوز می‌کنن و این کار بده. اصلاح‌طلب‌ها هم فرشته نیستن، فقط تجربه نشون داده به‌تر عمل می‌کنن. "ائتلاف ِ مردمی ِ اصلاحات" و "جبهه‌ی ِ آزادی" خلق‌الساعه‌اند چون شب ِ انتخابات ایجاد شدند. حزب ِ اعتماد ِ ملی اصلاح‌طلب نیست چون خودشون هم خودشون رو اصلاح‌طلب نمی‌دونن و هر روز به اصلاح‌طلب‌ها فحش می‌دن (ارجاع به پانصد مصاحبه‌ی ِ اخیر ِ مهدی کروبی و فاطمه کروبی). این که وقتی رئیس‌جمهور دروغ می‌گه بازخواستش کنیم حق ِ ماست. برای ِ این که از شیوه‌ی ِ استیفای ِ این حق در جهان ِ امروز مطلع بشی توصیه می‌کنم Bush و idiot یا Blair و liar رو گوگل کنی. و برای ِ این که به پای‌مال شدن ِ این حق در ایران پی ببری می‌تونی مجید توکلی و احمد قصابان و احسان منصوری رو سرچ کنی. سه هم‌دانش‌گاهی ِ من و تو که ماه‌هاست تبرئه شدند ولی آزاد نشدند. و بعد از این که همه‌ی ِ این کارها رو کردی، فکر کنی. فکر کنی چرا...

ایمان

این رو هم اضافه کنم: من بر خلاف ِ باور ِ عمومی، لابی‌های ِ کروبی رو دیگه چندان مؤثر نمی‌دونم. لابی وقتی مؤثره که نیرویی پشت ِ سرش باشه. چه نیرویی پشت ِ کروبیه؟! اگر هم اثری داشته، برای ِ نام‌زدهای ِ حزب ِ خودش بوده تا با رد ِ صلاحیت ِ اصلاح‌طلب‌ها، اعتماد ِ ملی رو جای‌گزین ِ اون‌ها کنه. کسایی که بابت ِ نقش داشتن در تحصن ِ تاریخی ِ مجلس ِ ششم توبه‌نامه امضا کردن! و من خوش‌حالم که امروز اسم‌شون تو لیست ِ اصلاح‌طلب‌ها نیست.

حمید ع

با 100% مطالب این پست حال کردم ! مخصوصاَ جمله ی زیر همان چیزی است که منم بهش رسیدم : رأی دادن هیچ هزینه‌ای نداره و رأی ندادن هیچ فایده‌ای نداره. امیدوارم بشه " نقشه " را بر هم زد ! تصمیم داشتم از لیست " اعتماد ملی " آنهایی که شانس رای آوردن بیشتری دارند را جایگزین آنهایی از ائتلاف خودمان کنم، که شانس آنها بسیار کم است، اما پس از بحث با دوستی که مستقیماً در جریانات حزبی حضور داشته، قانع شدم، که بی هیچ تغییری به لیست ائتلاف رای بدهم! کاشکی این کروبی این قدر تکروی نمی کرد !

ایمان

افراد ِ اختصاصی ِ لیست ِ اعتماد ِ ملی همگی از اصلاح‌طلبی توبه کرده‌اند. این بی‌انصاف‌ها بدون ِ توهین و تهمت به اصلاح‌طلب‌ها روزشون شب نمی‌شه. حتا به شخص ِ خاتمی هم رحم نکردن. من که بی‌صبرانه منتظر ِ شکست ِ این لیست هستم.