افتضاح!

آقا طبق ِ آخرین آمار ِ خودشون نفر ِ ۲۸م شده، اون‌وقت با پررویی می‌گه ما به اخلاق ِ پیروزی پای‌بندیم. خب این [...] نه می‌دونه اخلاق چیه، نه می‌دونه پیروزی چیه! توجه کنید این آقای ِ بذرپاش رئیس ِ ستاد ِ انتخاباتی ِ رایحه‌ی ِ خوش ِ خدمت بود، که به اسامة ابن زید تشبیهش می‌کردن. این ائتلاف تو «هیچ» شهری نتونست حتا اکثریت ِ نسبی رو به دست بیاره، و کاندیداشون برای ِ انتخابات ِ خبرگان (آیة‌الله خوشوقت) هم رأی نیاورد. و این در حالیه که با استفاده از امکانات ِ دولتی، چندین برابر ِ اصلاح‌طلب‌ها تبلیغ کردن و در کنار ِ همه‌ی ِ تبلیغات‌شون هم عکس ِ رئیس‌جمهور رو می‌زدن. بگذریم از این که رایحه‌ی ِ خوش ِ خدمت و مهرورزی تبدیل به بوی ِ گند ِ نکبت و تقلب شد. حالا تو همه‌ی ِ روزنامه‌هاشون تیتر می‌زنن که ما تو انتخابات پیروز شدیم. به دروغ می‌گن در شوراها پیروز شدیم، در حالی که آمار نشون می‌ده اصلاح‌طلب‌ها در شوراهای ِ سراسر ِ کشور رأی‌شون از مجموع ِ اصول‌گراها و خوش‌خدمت‌ها هم بیش‌تره! حتا تو میان‌دوره‌ای ِ مجلس هم با اون‌همه تبلیغات در مقابل ِ جلودارزاده که هیچ تبلیغی نکرد شکست خوردن. آخه شکست از این مفتضح‌تر؟ اون هم فقط یک سال بعد از سر ِ کار اومدن ِ دولت! بی‌آبروها دست از سر ِ صندوق‌های ِ رأی برنمی‌دارن و هنوز مدعی ِ پیروزی در شورای ِ تهران هستن. آخه اگه برده بودید که همون شب ِ اول تو بوق می‌کردید. معلومه اوضاع خرابه که بعد ِ ۴ روز تازه نتیجه‌ی ِ شمارش ِ یک‌سوم ِ آرا رو اعلام می‌کنید. نه، معلومه اوضاع «خیلی» خرابه!

/ 8 نظر / 3 بازدید
پژمان

سلام ايمان آره اين مدت زياد از اصلاح طلبان اين حرف رو شنيدم... ولی آمار رسمی رو که نگاه می کنم پیروزی اصلاح طلبان رو نمی بينم. تقریبا همه جا اصولگرايان با اختلاف جلو بودند. ميشه اينو برام توضيح بدی؟

a2sa

رايحه خوش خدمت يه مشکلی داره يا شايدم مخاطای بينی ما مشکلداره !

ايمان

اگه منظورت از همه‌جا، سراسر ِ کشوره، که آمار ِ «رسمی»ای وجود نداره که چند تاشون اصول‌گرا و چند تاشون اصلاح‌طلب هستن. اصلاح‌طلب‌ها آمارشون رو به تفکيک دادن، که حدود ِ ٪۴۰ منتخبين شهرهای ِ عمده متعلق به اون‌ها بودن. اصول‌گراها می‌گن ما برديم، در حالی که هيچ آمار ِ دقيقی نمی‌دن، چون دروغ می‌گن. در مورد ِ انتخابات ِ تهران هم که با اين بوی ِ گند ِ تقلب، من فعلاً حرفی برای ِ گفتن ندارم.

ايمان

ضمناً، يک مورد ِ بی‌عدالتی ِ ديگه هم همين بی‌اثر کردن ِ ناظران ِ کانديداها برای ِ شمارش آرا بوده، که يا راه‌شون ندادن، يا نذاشتن کارشون رو بکنن، يا اگه خيلی پررو بودن اخراج‌شون کردن، و حتا در يه مورد يارو رو بازداشت کردن. بگذريم از بی‌صاحب موندن ِ خيلی از صندوق‌ها بدون ِ ناظر به مدت ِ ۵۰ ساعت، باز بودن ِ پلمب ِ خيلی از صندوق‌ها در موقع رسيدن به سايت ِ شمارش، و ... برای ِ جزئيات می‌تونی به سايت‌های ِ شهر فردا و امروز مراجعه کنی.

مصطفی

این جوری که به نظر می رسه رای اصلاح طلبها خیلی هم از اصول گرایان بالاتر نبوده. این که رای رایحه کم بوده جای خوشحالیه ولی رای نه چندان دلچسب اصلاح طلب ها با وجود شرکت نسبتا بالای مردم در انتخابات خیلی جالب نیست. من فکر می کنم به علت این که اطلاعات سیاسی به صورت موثر در جریان نیست (بیشتر روزنامه ها و تارنماهای مخالف اصولگرایان رو بسته اند) مردم عادی فرق اصلاح طلب و اصولگرا رو نمی دونند. امیدوارم که در انتخابات آینده مجلس وضع بهتر از این باشه.

ايمان

نه. اين‌جوری‌ها هم نيست. اين آماری که می‌دن دروغه. من با توجه به شواهد ِ زيادی که تو اين مدت داشتم (که خیلی‌هاش رو خودم از نزدیک شاهد بودم) با اطمينان ِ بالايی می‌تونم بگم: تو شمال و غرب ِ شهر، اصلاح‌طلب‌ها با فاصله‌ی ِ زيادی جلو هستن و بعدش اصول‌گراها هستن. تو مرکز ِ شهر، اصلاح‌طلب‌ها با فاصله‌ی ِ کمی جلو هستن، و بعدش اصول‌گراها هستن. تو جنوب ِ شهر، سهم ِ اصلاح‌طلب‌ها و اصول‌گراها و خوش‌خدمت‌ها تقريباً برابره. از شرق ِ شهر خبر ِ زيادی ندارم، اما در مجموع شک ندارم که در بدبينانه‌ترين حالت، لااقل ۷ نفر از اصلاح‌طلب‌ها بايد در ترکيب ِ نهايی باشن، و بيش‌تر از ۳ تا از خوش‌خدمت‌ها نبايد باشن. تقلب خيلی گسترده‌تر از اونی بوده که فکر می‌کنيد، خيلی.

فریبا

همه جا همينه.انتخابات کی خوب بود که حالا خوب باشه.همه دنبال قدرت و ثروتند هستند. يا به عبارتی هرکس به فکر خويش است. خيلی وقت بود سرنزده بودم.اميدوارم موفق باشی

a2sa

نيستی برادر !