خاتمی آمد تا دکان ِ شما را تعطیل کند، یا، می‌دونم کجاتون می‌سوزه!

آقای ِ کرباسچی شما ما رو چی فرض کردی؟ رفته در کنگره‌ی ِ اعتماد ِ ملی «تفأل» بر دیوان ِ حافظ زده و «کاملاً اتفاقی» این بیت اومده:

دلی که غیب‌نمای است و جام ِ جم دارد
ز «خاتمی» که دمی گم شود چه غم دارد

مردک ِ دلقک تو رفتی تمام ِ حافظ رو گشتی که این یه بیت رو پیدا کنی. حالا ایشون همون کسیه که در انتقاد از خاتمی گفته بود:

«اصلاً در کجای ِ دنیا و در کدام سیاست‌ورزی ِ مدرن و کدام حزب ِ جدی ِ سیاسی شما سراغ دارید که ماه‌ها بنشینند و مدام بحث کنند که فلان فرد می‌آید یا نمی‌آید و ندانند که او کاندیدا خواهد شد یا نه؟ و بعد هم بنشینند و فال ِ حافظ بگیرند که کاندیدا می‌شویم یا نمی‌شویم!»

و ما یادمون رفته ماه‌ها گمانه‌زنی ِ رسانه‌های ِ آمریکایی رو در مورد ِ این که آیا باراک اوباما یا هیلاری کلینتون یا رودی جولیانی می‌آیند یا نمی‌آیند. و همین‌ها که شاکی بودن چرا خاتمی تصمیمشو نمی‌گیره، بعد از اعلام ِ کاندیداتوری ِ خاتمی چون خیلی ناراحت شدن از این که تصمیم ِ دل‌خواه ِ اون‌ها رو نگرفته، روزی یه خبر تولید کردن مبنی بر این که خاتمی شوخی کرده و آخرش به نفع ِ کروبی کنار می‌ره.

کی رو خر می‌کنی برادر ِ من؟ خودتو؟ خاتمی اگر هم کنار بکشه به نفع ِ موسوی کنار می‌کشه نه شما چتربازها. عباس عبدی هفته‌ای یه مقاله می‌نوشت که اصلاً شرکت در انتخابات بی‌فایده‌ست. حالا شده طرف‌دار ِ کروبی! این سایت ِ تغییر رو اگه نگاه کنید، می‌بینید که اکثر ِ مطالبش مستقیم یا غیرمستقیم علیه ِ خاتمیه. و آقای ِ کروبی شعار می‌ده که ما نامزد ِ خودمون رو تبلیغ می‌کنیم، دیگران رو تخریب نمی‌کنیم. و این خبرها همگی ظرف ِ سه-چهار روز دروغ بودن‌شون روشن می‌شه. یعنی شعور ِ این‌ها اون‌قدر کوتاه‌مدته که حتا یک هفته‌ی ِ آینده‌شون رو نمی‌بینن. ننگ به این آدم‌های ِ بی‌هویت و بی‌پرنسیپی که کروبی دور ِ خودش جمع کرده. امیدوارم خود ِ کروبی هنوز این‌قدر آلوده نشده باشه و حساب ِ خودش رو از این‌ها جدا کنه. چون اگه نکنه، دیگه هرگز جایی بین ِ اصلاح‌طلب‌ها نخواهد داشت.

/ 18 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سارا

نظر من اینه که کروبی از همون اولش هم اصلاح طلب نبوده و نخواهد هم بود. کروبی در عمل با کسی مثل ناطق نوری هیچ فرقی نداره! هیچ کدوم ایده خاصی برای اداره و بهبود شرایط کشور ندارن. فقط می خوان دولت رو تو دست خودشون داشته باشن. البته این هم یکی دیگه از خریت های اصلاح طلب هاست که از همون اول شیخی مثل کروبی رو اصلاح طلب معرفی کردن. این بابا اصلا نی فهمه اصلاح ساختار با اصلاح ریش و سبیل چه فرقی داره! حالا هی کرباسچی زور بزنه که اینو رنگ کنه به جای اصلاح طلب قالب مردم ایران کنه!

سید رسول ولی پور

شما اصلاح طلب ها که هنوز چیزی نشده به جون هم افتادید و به فحش و فضیحت می دین ادعای مملکت داری هم می کنین؟ این همون امیرکبیر زمانتون نبود؟ مدیر شایسته و توانمند و...؟ اصولگراها حداقل در مورد خودشون اخلاقی ان.

سارا

در جواب این محسن خان هم که رباسچی و عبدی رو آدم حسابی دونسته و مجاهدین و مشارکتی ها رو لمپن باید بگم که احتمالا از سوابق سیاسی و مشی فکری هیچ کدوم اینها اطلاع دقیقی نداره! کرباسچی و عبدی یه مشت دولت مرد سابق اند که به یمن وجود جریان های چپ گرا در ابتدای انقلاب و دوره سازندگی ( همونایی که شما بهشون میگی لمپن) آدم شدن و عبای ژنده راست گرایی رو با قبای مدرن تکنوکرات بودن عوض کردن. وگرنه این آدما چه میدونن که سختار سیاسی چیه و تغییرات سیستماتیک و اصلاحات چه معنایی داره! در مقابل مجاهدین و مشارکتی ها آدمایی هستن که بعد از مجلس سوم از ساختار حکومت بیرون ریخته شدن و به لطف خارج گود بودن فرصت بیشتری پیدا کردن تا دانش سیاست ورزی رو کسب کنن. و ضمنا تونستن نوعی نگاه جدید رو وارد ساختار سیاسی و حکومت گردانی کشور بکنن ( حتی اگه این نگاه یه جورایی تقلید از ساختارهای سیاسی کشورهای اروپایی باشه هم جای تقدیر داره). اینه که به نظر من اینجور آدما ( با قبول نقاط ضعفشون البته) سگشون شرف داره به چتربازای کهنه کاری مثل کرباسچی که در ایدئولوژی اقتصادی فرق چندانی با موتلفه ای ها نداره! عبدی هم که دیگه آدمی نیست که بخوایم در موردش

علیرضا

سلام ایمان جان. مشکل خیلی از تحریمی ها شخص معین بود و این استدلال که معین مرد این کار نبود. البته دسته دیگه ای هم بودند که به کل نظام رو اصلاح پذیر نمی دیدند. بعضی از اینها نظرشون تغییر کرده و جزو طرفدارای نوری اند. ولی نمی شه به خاطر اینکه روزی شاید نظر غلطی داشتند محکومشون کرد که الآن هم اشتباه می کنند. در ضمن کرباسچی جزو مهمره های قوی اصلاح طلباست و باید از خودمون سوال کنیم که چی شده که خیلی از این مهره های قوی (چه نظریه پردازان اصلاحات و چه عملگراها) به خاتمی پشت کردند؟ باهاش پدر کشتگی دارند یا عملکرد خاتمی اونها رو مایوس کرده؟!

علی

عبدی واقعا منطقی حرف می زنه. منطق هم دو تا نیست. اگه بخونین نوشته هاش را می دونین که چی میگم. اگر هم نخونده مثله خیلی ها قضاوت می کنید که دیگه حرفی باقی نمی مونه. من شخصا عبدی را از همه اینها جدا می بینم. توی سایتش به کسایی که گفتن از کروبی حمایت کردی جوابش را نوشته.

اشنا

ننگ بر انانی که دو باره با اوردن خاتمی میخواهند مردم را 8 سال دیگر سر کاربگذارند.

گواهی

والله من نمیدانم این آقایان کروبی و حامیان نامدارش یادشان رفته که در ماجرای شهرام خان جزایری نام مبارکشان از صدا وسیمای ایران پخش شد.با چه رویی کروبی دوباره کاندیدا شده؟

آشو

نامه ای به لاریجانی یا جمهوری اسلامی

امیرجون

علی الحساب ه میرحسین هم او باید ببینیم واکنش همین مخالفان اصلاح طلب خاتمی چیه بعید می دونم که از موسوی بهتر از خاتمی استقبال کنن.